Polacy blisko podium w Mistrzostwach Świata

Kategoria: Wiadomości

Udany weekend polskiej reprezentacji

Reprezentanci Polski w konkurencjach jeździeckich mają za sobą kolejny udany weekend.
W Mistrzostwach Świata w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi, które odbyły się w słowackiej miejscowości Topolcianky, Biało-Czerwoni zajęli wysokie 5. miejsce w rywalizacji drużynowej.Dobrze spisali się również zawodnicy występujący w Międzynarodowych Zawodach w Skokach przez Przeszkody CSI2* we włoskim Arezzo. Najlepszy z reprezentantów Polski, Krzysztof Ludwiczak na koniu Zoweja zakończył zmagania w konkursie Grand Prix na 6. pozycji.

Rozegrane w słowackiej miejscowości Topolcianky Mistrzostwa Świata w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi przyniosły wiele emocji wszystkim kibicom jeździectwa. W klasyfikacji drużynowej, reprezentacja Polski występująca w składzie: Waldemar Kaczmarek z końmi: Cybinka, Cyprian i Cytronic, Jacek Kozłowski z końmi: Bajka, Centuria i Mango oraz Adrian Kostrzewa z końmi: Favory Kloe, Inctato Ijasz i Pluto 237 Prado, ukończyła rywalizację na 5. miejscu. Biało-Czerwoni stracili 2,1 pkt. do ekipy USA,
która zajęła 4. miejsce i 7,5 pkt. do Holendrów, którzy wywalczyli brązowe medale. Złote medale
w konkursie drużynowym zdobyli Węgrzy, natomiast srebro trafiło w ręce Niemców.

W rywalizacji indywidualnej tytuł Mistrza Świata zdobył Vilmos Lazar (Węgry), który wyprzedził Sebastiana Warnecka (Niemcy) oraz Zoltana Lazara (Węgry). Najwyżej sklasyfikowany z reprezentantów Polski Waldemar Kaczmarek, ukończył mistrzostwa na 10. pozycji. Adrian Kostrzewa zajął 32. miejsce, Jacek Kozłowski był 33, natomiast startujący wyłącznie w rywalizacji indywidualnej Marek Baryłko został sklasyfikowany na 58. miejscu. Rywalizację w Mistrzostwach Świata w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi ukończyło 21 drużyn i 69 zawodników.

Liczne grono Biało-Czerwonych zaprezentowało się również podczas Międzynarodowych Zawodów
w Skokach przez Przeszkody CSI2*/CSIYH1*/CSIJ-A/CSICh-A we włoskim Arezzo. W konkursie Grand Prix, w którym wystartowało 60 par, do drugiego nawrotu awansowali Krzysztof Ludwiczak i Marek Lewicki. Obaj nasi reprezentanci w pierwszym przejeździe mieli po jednej zrzutce. Podczas drugiej odsłony konkursu, Krzysztof Ludwiczak na ogierze Zoweja pojechał bezbłędnie i zakończył rywalizację
na wysokiej 6. pozycji, natomiast Marek Lewicki na koniu Abigej ponownie miał jedną zrzutkę
i w klasyfikacji końcowej z 8 pkt. zajął 11. miejsce. Konkurs wygrała Francuzka Caroline Nicolas na koniu Mozart de Beny.

W rywalizacji juniorów najlepiej z Polaków zaprezentował się Andrzej Opłatek na koniu Light My Fire, który zajął 7. miejsce. Dobrze spisali się również najmłodsi z Biało-Czerwonych, startujący w Arezzo.
W konkursie Grand Prix dzieci na 2. miejscu uplasował się Franciszek Kowalczyk na koniu Harry,
a na pozycji niżej zawody ukończyła Dalia Lehmann na Little Man.