29.10.2013,

Biało-Czerwoni z sukcesami na europejskich arenach

Kategoria: Wiadomości

sukcesy reprezentantów Polski

Za nami kolejny weekend obfitujący w sukcesy startujących na europejskich hipodromach reprezentantów Polski. Dobrą passę Biało-Czerwonych rozpoczął Jan Chrzanowski, który w miniony czwartek znakomicie zaprezentował się podczas CSI2* w hiszpańskiej Olivii. Świetną formę potwierdził Maksymilian Wechta wygrywając konkurs Dużej Rundy w niemieckim Neumunster. Bardzo dobre wyniki osiągnęli również reprezentanci Polski występujący w zawodach w Wr. Neustadt.

Udane starty reprezentantów Polski na zagranicznych parkourach zapoczątkował Jan Chrzanowski, podczas Międzynarodowych Zawodów w skokach przez przeszkody CSI2* / CSIYH1* w hiszpańskiej Olivii.
Zawodnik startujący na koniu Casstess HBS zajął 2. miejsce w konkursie finałowym dla koni 6-letnich.

Kolejny świetny start zanotował Maksymilan Wechta. Reprezentant Polski, występujący na klaczy Boliwia, w konkursie Dużej Rundy podczas CSI1* w Neumunster, pokonał parkour bezbłędnie
i w najlepszym czasie. Rezultatem tego było zwycięstwo z przewagą prawie pięciu sekund nad drugim
w stawce Janem Mevesem z Niemiec. Podczas zawodów w Neumunster, z bardzo dobrej strony zaprezentował się również Łukasz Appel, który na koniu Quite Donaldson zwyciężył w konkursie Małej Rundy.
W tym samym konkursie Oskar Murawski uplasował się na trzeciej pozycji. Warto także odnotować,
iż poranny konkurs finałowy 125 cm także należał do Oskara Murawskiego na koniu Peter Pan 155.

Świetnie zaprezentowała się również polska ekipa startująca w CSIU25-A / CSIJ-A / CSICh-A w austriackim Wr. Neustadt. Biało-Czerwoni startujący w składzie: Krzysztof Okła, Joanna Marciniak, Klara Kostrzewa
i Monika Grundkowska, zajęli drugie miejsce w Youth Nations Trophy. Bardzo dobry występ zanotowała również Mistrzyni Polski Juniorów Maja Radomska. Zawodniczka startująca na koniu Calimera 36
w sobotę ukończyła konkurs 140 cm na trzecim miejscu, a w niedzielę poprawiła wynik zdobywając Grand Prix Juniorów. W kategorii Dzieci w konkursie Grand Prix triumfowała inna reprezentantka Polski – Dahlia Lehman na koniu Little Man 7, natomiast niedzielny konkurs 130 cm o wzrastającym stopniu trudności z jokerem wygrała Nikol Makulik.