27.11.2013, Autor: PZJ

Blisko podium w Chemnitz

Kategoria: Wiadomości

Reprezentanci Polski w Skokach przez przeszkody mają za sobą kolejny pracowity weekend

Reprezentanci Polski w Skokach przez przeszkody mają za sobą kolejny pracowity weekend.Najlepiej z Biało-Czerwonych spisał się Jarosław Skrzyczyński, który w finale konkursu Grand Prix w niemieckim Chemnitz zajął 4. miejsce. Dobry wynik osiągnął również Michał Kaźmierczak, który w konkursie Grand Prix Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej w Słowenii ukończył rywalizację na 11. pozycji.

Początek minionego weekendu był niezwykle udany dla reprezentantów Polski. W kwalifikacjach do konkursu Grand Prix, rozgrywanego w ramach Międzynarodowych Zawodów w Skokach przez przeszkody w Chemnitz, Biało-Czerwoni zajęli dwie pierwsze lokaty. Kwalifikacje wygrał Marek Lewicki na Abigej, natomiast na drugiej pozycji uplasował się Jarosław Skrzyczyński na Balouzino. W finałowych zmaganiach, do których przystąpiło 38 zawodników znakomicie spisał się Skrzyczyński. Reprezentant Polski pokonał parkour w znakomitym czasie 36.77, o ponad 2 sekundy szybciej od zwycięzcy – Duńczyka Sorena Pedersena, jednak popełnił jeden błąd i ukończył rywalizację na 4. miejscu. Jarosław Skrzyczyński z bardzo dobrej strony zaprezentował się również w finałowym konkursie Małej Rundy. Wśród 61 par, zawodnik startujący na koniu Crazy Quick zajął wysokie 5. miejsce. Drugi z reprezentantów Polski Marek Lewicki, z jednym błędem, zajął 16. miejsce.

Tak jak przed tygodniem, liczne grono Biało-Czerwonych wystartowało w Międzynarodowych Zawodach w Skokach przez przeszkody w słoweńskim Celje. W rywalizacji, która była jednocześnie jedną z eliminacji Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej, najlepiej z Polaków zaprezentował się Michał Kaźmierczak na koniu Stakorado, zajmując 11. miejsce w konkursie Grand Prix.