Wiadomości

04.12.2013, Autor: PZJ

Andrzej Głoskowski na 3. miejscu w rankingu Pucharu Świata

Kategoria: Wiadomości

Andrzej Głoskowski awansował na 3. miejsce w rankingu Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej.

Po bardzo dobrym występie w Międzynarodowych Zawodach w Skokach przez Przeszkody CSI2*-W w Budapeszcie Andrzej Głoskowski awansował na 3. miejsce w rankingu Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej. W rozgrywanym w stolicy Węgier konkursie zajął 6. miejsce. Udanie zaprezentował się również drugi z reprezentantów Polski – Piotr Morsztyn, który ukończył rywalizację lokatę niżej.Międzynarodowe Zawody w Budapeszcie, były najważniejszym wydarzeniem minionego weekenduw polskim jeździectwie. W finałowym konkursie Pucharu Świata wystartowało 10 zawodników, wśród których znalazło się dwóch reprezentantów Polski. Andrzej Głoskowski na Crosie i Piotr Morszty na Osadkowski Van Halen pojechali ryzykownie i nie ustrzegli się dwóch błędów. Ostatecznie zajęli kolejno 6. i 7. miejsce. Uzyskane za 6. lokatę punkty sprawiły, że Andrzej Głoskowski awansował na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej Subligi Północnej. Emocji nie zabrakło również na krajowych arenach. W Międzynarodowych Zawodach w Skokach przez Przeszkody CSI2*, rozgrywanych w Lesznie udanie zaprezentowały się zwłaszcza reprezentantki Polski. W konkursie Grand Prix 2. miejsce wywalczyła Aleksandra Lusina na koniu Caius, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Paulina Malinowska z koniem Chirivell. Triumfowała zawodniczka z Rosji – Natalia Simonia na koniu Kilar. Z kolei ogólnopolskie zawody w Kaliszu należały do Maksymiliana Wechty, który na koniu Amorniek wygrał konkurs Grand Prix, natomiast na koniu Quintus finał Małej Rundy.