Czy wiesz że...

Kącik koniarza

19.04.2013,

Horse24 patronem VII zjazdu Uniwersytetu Jeździeckiego

  Kategoria: Kącik koniarza

VII zjazd odbywał się będzie w K.S Aromer

Dziś nasz serwis będzie patronem VII Uniwersytetu Jeździeckiego w K.S Aromer

Ponizej program zjazdu:

Program VII Zjazdu Uniwersytetu Jeździeckiego:

  • 15:45 - 16:30 - „Koń a ludzka psychika”- zaklinanie koni i życia (Daria Galant)
  • 16:30 - 17:15 - Rola kontroli dentystycznej u koni sportowych (dr Krzysztof Kmiecik)
  • 17:15 - 18:30 - Zasady żywienia - dlaczego tak a nie inaczej? - żywienie koni sportowych i kierunkowe modyfikacje diety (Paulina Szybieniecka-Szybińska)
  • 18:30 - 19:15 - Schorzenia wywołane nieodpowiednim żywieniem (dr Krzysztof Kmiecik)

"Koń a ludzka psychika”- zaklinanie koni i życia

Daria Galant

„Dopóki nie zaufasz sobie i światu- koń nie potraktuje ciebie poważnie” - op.cit. Ewa Klepacka- Gryz- psycholog, psychoterapeuta, z artykułu „Zaklinanie koni”- o metodzie Darii Galant „Holy Equus”. Magazyn Psychologiczny „Sens”. Nr 12. Grudzień 2012.
Materiał merytoryczny „Koń a ludzka psychika” jest podstawą wiedzy na temat świata zwierząt (w tym wypadku koni) oraz ludzkich charakterów i zachowań. Koń, jak żadne inne zwierzę, potrafi wyczuć całokształt energii wewnętrznej człowieka: jego nastawienia do świata, jego oczekiwań, jego lęków i stresów, które wykraczają daleko poza stajnię. Odpowiednia konfrontacja ze sobą, przy pomocy świata koni, powoduje, że rozumiesz, o co w życiu zabiegasz i w jakim kierunku powinieneś pójść. „Koń a ludzka psychika” to nie tylko naturalna praca z końmi i jej warsztat. To potężna wiedza na temat kondycji współczesnego człowieka i jego humanistycznej postawy wobec życia. Kolejne odsłony metdy „Holy Equus” prowadzą w głąb tajników pracy z końmi i ich psychiką.

Rola kontroli dentystycznej u koni sportowych

dr Krzysztof Kmiecik

Doskonale wiadomo, że u koni sportowych dokonujemy corocznej korekcji uzębienia. Ta częstotliwość wynika z typu uzębienia, budowy anatomicznej jamy ustnej, rodzaju diety oraz intensywnego treningu sportowego.
U koni ujeżdżeniowych nieprawidłowości występujące w obrębie jamy ustnej mają zasadniczy wpływ na przyjęcie wędzidła, na prawidłowe ustawienie głowy i swobodny, a co za tym udzie - efektywny ruch konia.

Zasady żywienia - dlaczego tak a nie inaczej? - żywienie koni sportowych i kierunkowe modyfikacje diety

mgr. inż. Paulina Szybieniecka-Szybińska, Opti Feed

Od kilka lat na polskim rynku zaobserwować można "wysyp" róznego rodzaju pasz i suplementów diety. Producenci kuszą kolorowymi opakowaniami i zapewniają o wyjątkowości swoich produktów. Co zatem wybrać? Co będzie najlepsze dla naszego konia? Aby móc dokonać świadomego wyboru, musimy być świadomi podstawowych zasad żywienia koni i wiedzieć, czego potrzeba naszemu wierzchowcowi. "Zasady żywienia - dlaczego tak a nie inaczej" to propozycja wykładu dla wszystkich, którzy dbaja o dobrą kondycje i zdrowie swoich koni.

Schorzenia wywołane nieodpowiednim żywieniem

dr Krzysztof Kmiecik

Dla większości z nas synonimem schorzeń wywyołanych nieodpowiednim żywieniem jest kolka. W rzeczywistości nieprawidłowe żywienie koni ma znacznie więcej reperkusji i może być tragiczne w skutkach. Jak rozpoznać, a przede wszystkim jak uniknąć i zapobiegać różnym chorobom i dolegliwościom wywolanych złą dietą podpowie dr Krzysztof Kmiecik - doświadczony lekarz weterynarii.

 

Informacje pochodzą ze strony: www.uniwersytetjezdziecki.pl

Szukaj w serwisie

Znajdź nas na Facebooku

© 2012 Horse24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.