Czy wiesz że...

Najdroższa sprzedana klacz hodowli polskiej

jaka jest najdroższa klacz polskej hodowli, sprzedana za granice?

Pielęgnacja

24.10.2012,

Co powinna zawierać końska kosmetyczka?

  Kategoria: Pielęgnacja
źródło: hairtrends.us

Niezbędniki końskiej kosmetyczki - kilka słów o preparatach pozwalających łatwiejszą i dokładniejszą pielęgnację konia.

W poprzednim artykule pisaliśmy o tym co powinna zawierać skrzynka z przyborami do czyszczenia, w tym zajmiemy się zawartością końskiej kosmetyczki. Preparaty do pielęgnacji konia nie tylko utrzymują go w perfekcyjnej czystości ale skracają czas czyszczenia czyniąc je bardziej przyjemnym. Co więc powinna zawierać typowa podstawowa „walizka” z kosmetykami?

 

Szampon

Niezbędny w każdej końskiej kosmetyczce, pozwala na dokładne umycie konia z kurzu, potu i innych zabrudzeń. Zawsze należy wybierać szampony przeznaczone dla koni, zwłaszcza jeżeli nie chcemy doprowadzić do niepotrzebnej wysypki czy łupieżu. Obecnie na rynku dostępne są również specjalne szampony które nie pozbawiają konia naturalnej powłoki ochronnej a wręcz ją odbudowują. Najczęściej szampony stosuje się na mokrą sierść ale dostępne są również szampony suche którymi zwilża się konia a następnie wyczesuje szczotką. Ceny zaczynają się już od 20zł.

 

Preparaty do pielęgnacji grzywy, ogona i sierści.

Preparaty typu Sheen to kosmetyki nabłyszczające sierść, grzywę i ogon oraz ułatwiające ich rozczesywanie. Często skracają prace pielęgnacyjne nawet o 80%, a efekt utrzymuje się przez kilka najbliższych dni. Większość preparatów w swoim składzie zawiera związki mineralne i witaminy które dodatkowo odżywiają i regenerują włosy. Najczęściej stosuje się je spryskując grzywę, ogon i sierść konia z odpowiedniej odległości, czeka do wchłonięcia a następnie rozczesuje. Ceny zaczynają się już od ok. 25zł

 

Chusteczki nabłyszczające

Idealne do pielęgnacji końskiego pyska, świetnie usuwają kurz, proch, pył oraz inne zabrudzenia. Bezpieczne dla końskiej skóry.

 

Preparaty do kopyt

Jeżeli nasz koń nie ma poważniejszych problemów z kopytami jednak kowal zasugerował skłonności do przesuszania bądź gnicia warto zakupić preparaty zapobiegające. W końskiej kosmetyczce nie powinno zabraknąć również olejów i smarów ochronnych które odżywiają kopyto i zabezpieczają przez działaniem czynników zewnętrznych.

 

 

Szukaj w serwisie

Znajdź nas na Facebooku

© 2012 Horse24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.