Czy wiesz że...

Najmniejszy koń na świecie

Czy wiesz jaki jest najmniejszy koń na świecie?

Prawo

30.09.2013,

Czy warto ubezpieczyć konia?

  Kategoria: Prawo
ubezpieczenie koni...

Co daje ubezpieczenie i czego dotyczy

Ubezpieczanie koni w Polsce staje się coraz popularniejsze. Analogicznie więc powstaje coraz więcej tego typu usług wśród firm ubezpieczeniowych. Aby ubezpieczyć konia najpierw należy ustalić jego wartość. Tego typu kalkulację należy wykonać uwzględniając wszystkie parametry zwierzęcia takie jak wiek, rasa, płeć, osiągnięcia, predyspozycje a także wady i przebyte choroby/ kontuzje. W przypadku koni których wartość jest znaczna i przekracza więcej niż 10-15 tysięcy potrzebne jest specjalne zaświadczenie od lek. Weterynarii. Zaświadczenie to powinno zawierać informacje dotyczące faktycznego stanu zdrowia konia. Polisa nie obejmuje zwrotu kosztów za schorzenia i choroby oraz ich następstwa które powstały przez założeniem ubezpieczenia. Ubezpieczenie konia niesie ze sobą wiele korzyści m.in. zwrot kosztów leczenia, dzięki temu nie ma obawy że nie będzie nas stać na jego profesjonalne leczenie. Wybierając polisę warto zwrócić uwagę na to od jakiej sumy koszt ten jest zwracany a także jaka jest jego maksymalna kwota. Warto również wspomnieć że wypłacenie odszkodowania z tytułu kosztów leczenia, zwracane jest wyłącznie wtedy kiedy właściciel konia wywiązuje się z profilaktycznych badań i zabiegów takich jak szczepienie i odrobaczanie.

 

Cechy dobrej polisy ubezpieczeniowej :

·         Ubezpieczenie obejmuje ryzyko śmierci a także eutanazję

·         Ubezpieczyciel zwraca koszty leczenia w tym koszty leczenia ratujące życie zwierzęcia

·         Ubezpieczenie dotyczy również kradzieży oraz ryzyko utraty wartości użytkowej wynikającej z przebytej choroby konia.

 

Warto więc wybierając polisę, porównać wszystkie dostępne na rynku oferty a także sprawdzić jakie dodatkowe opcje nam oferują a także popytać wśród znajomych jaka jest realna i rzeczywista wypłata polisy w przypadku śmierci, choroby lub kontuzji.

Szukaj w serwisie

Znajdź nas na Facebooku

© 2012 Horse24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.