Czy wiesz że...

Pierwszy przodek konia

Czy wiesz jak dawno temu żył pierwszy przodek konia?

Jazda konna

16.01.2013,

Własny ośrodek jeździecki

  Kategoria: Jazda konna
Własny ośrodek jeździecki

Od czego zacząć planując własny ośrodek jeździecki, kilka kluczowych rad i wskazówek.

Wiele osób które zaczęły swoją przygodę z końmi, często rozważa możliwość związania z nimi swojej przyszłości, jednak  warto zadać sobie pytanie – czy konie i jeździectwo mają przyszłość?

Od kilku ostatnich lat bardziej niż kiedyś można zauważyć że moda na konie wróciła. Warto jednak pamiętać że w dobie naszych czasów jeździectwo zaczyna zamieniać się w dobro luksusowe a więc i klient staje się bardziej wymagający. Zależność ta powoduje że ośrodki jeździeckie mają dwa wyjścia, albo rozwijać się i inwestować albo nie robić nic i nic nie zarabiać. Jeżeli więc marzymy o własnej stajni, szkółce czy ośrodku jeździeckim musimy mieć na uwadze:

·         Miejsce

·         Możliwości finansowe

·         Rodzaj prowadzonej działalności

·         Kwalifikacje swoje bądź pracowników

Miejsce – Bardzo często sukces ośrodka zależy od jego położenia. Z jednej strony klienci cenią sobie spokój i cieszę z drugiej jednak chcą by czas podróży od miejsca zamieszkania nie był zbyt długi. Podsumowując  -warto szukać działek oddalonych o 10-30km od większych miast lub na jego obrzeżach w bliskiej odległości lasów, pól i łąk. Warto również zwrócić uwagę na dojazd, najlepiej aby nie był zbyt skomplikowany oraz o ile to możliwe jak najmniej nie komfortowy dla klienta (np dziury, polne drogi etc)

 

Możliwości finansowe – Oczywiście sprawą priorytetową w przypadku ośrodka jeździeckiego są finanse, im więcej możemy zrobić tym lepiej. Jeżeli nie dysponujemy dużymi nakładami finansowymi warto na początek rozplanować co będzie najmniej kosztować a podniesie nam standard ośrodka. Warto pomyśleć o : pomieszczeniach socjalnych dla klientów, wymiarowej ujeżdżalni, ogrodzonym lonżowniku, hali bądź zadaszonym cyrku, miejscu rekreacyjnym na lato dla gości (altana, miejsce z grillem itp.)

 

Rodzaj prowadzonej działalności – Podstawowym błędem wielu osób decydujących się na własny ośrodek jest brak określenia rodzaju usług w których  będzie się specjalizacował. Nie od dziś wiadomo że jeżeli coś jest od wszystkiego jest do niczego a więc nie można być dobrym we wszystkim. Jeżeli nastawiamy się na rekreację skupmy się na niej podnosząc kwalifikacje swoich pracowników ale nie mieszajmy do tego hodowli i sportu.

 

Kwalifikacje swoje bądź pracowników – Posiadanie uprawnień instruktora rekreacji ruchowej nie czyni z nas ani z naszym pracowników odpowiednich szkoleniowców. Najważniejsze w posiadaniu uprawnień jest to by szły one w parze z umiejętnościami które należy podnosić niezależnie od stażu pracy. Wskazane jest więc by możliwie jak najczęściej jeździć na różnego rodzaju kursy dodatkowe, warsztaty czy obozy treningowe.

 

Przyszły właściciel nie może również zapomnieć o tym że ważne jest również podejście do klienta, innowacyjność, kreatywność i zaangażowanie. Nie może również zabraknąć strony internetowej, odpowiedniej reklamy i promocji.

Szukaj w serwisie

Znajdź nas na Facebooku

© 2012 Horse24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.