Czy wiesz że...

Strój jeździecki

22.06.2012,

Strój do jazdy konnej

  Kategoria: Strój jeździecki

Kilka słów o stroju do jazdy konnej.

Każdy kto zdecyduje się na kontynuację nauki jazdy konnej, powinien zastanowić się nad profesjonalnym strojem . Większość ośrodków jeździeckich dysponuje kaskami ochronnymi na głowę czy nawet kamizelkami, dlatego na początek zakup można ograniczyć do spodni, rękawiczek i butów.

Spodnie do jazdy konnej nazywane bryczesami dzielimy na :

- Spodnie z pełnym lejem

- Spodnie z lejem kolanowym

- Spodnie bez lejów kolanowych i pełnego.

Jeżeli kupujemy spodnie pierwszy raz warto udać się do sklepu jeździeckiego w którym można je przymierzyć. Wiele osób może początkowo poczuć się w nich dziwnie, chociażby ze względu na fakt że mocno przylegają one do ciała. Ważne jest również dopasowanie ich do swojego wzrostu i rozmiaru w pasie, tak by jeżdżąc czuć swobodę ruchów. Na początku warto zastanowić się nad bryczesami z lejem kolanowym lub pełnym lejem który pozwoli na większą przyczepność w siodle. Bryczesy to spodnie dzięki którym można swobodnie wykonywać wiele figur jeździeckich.

Buty do jazdy konnej dzielimy na :

- Krótkie za kostkę – sztylpy(ceny zaczynają się od 80zł)

- Długie do kolana – oficerki( ceny zaczynają się od 300zł)

Na początek warto kupić sztyblety które są tańsze i które spełnią swoją rolę, czyli podtrzymają stopę w prawidłowej pozycji w strzemieniu. W przypadku butów podobnie jak spodni ważne jest dobranie odpowiedniej wielkości wkładki do stopy.

Ostatnią rzeczą w którą warto zainwestować na samym początku są rękawiczki. W sklepach jeździeckich znajdziemy ogromny wybór rękawiczek do jazdy konnej/

Pamiętajmy jednak by nie dać się zwariować zakupom, i nie kupować drogich markowych rzeczy które mogą wpłynąć na cenę naszego stroju nawet o dodatkowe sto czy dwieście procent.

Szukaj w serwisie

Znajdź nas na Facebooku

© 2012 Horse24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.