Czy wiesz że...

Czy wiesz jakie prędkości osiąga koń?

Ile na godzinę biegnie koń w poszczególnych chodach.

Strój jeździecki

15.10.2012,

Kupjemy bryczesy

  Kategoria: Strój jeździecki
źródło: horseinthebox.com.au

Na co zwrócić uwagę kupując bryczesy.

Każdy kto kiedykolwiek wsiadł na konia w spodenkach lub sztywnych spodniach ten wie jak bardzo na komfort naszej jazdy wpływają dobrze dobrane spodnie. Dziś niemal w każdym sklepie jeździeckim możemy dostać odpowiadające naszym wymaganiom bryczesy, nie każdy jednak wie jakie należy kupić.

Najczęściej możemy spotkać się z bryczesami z lejem materiałowym, kolanowym, pełnym lejem bądź jodhpurami. Wiele osób zastanawia się co prócz ceny różni poszczególne typy bryczesów.

 

Bryczesy z lejem materiałowym są najbardziej odpowiednie dla osób początkujących, świetnie również nadają się na lato.

Bryczesy z lejem kolanowym pozwalają na stabilniejsze utrzymanie i przyleganie łydki do siodła.Bryczesy z pełnym lejem utrzymują pozycję jeźdźca w siodle, sprawiają że bardziej przylega on do siedziska. Pełny lej działa również antypoślizgowo.

Jodhpury spodnie te w odróżnieniu od klasycznych bryczesów nie są zwężane u dołu, dzięki temu zazwyczaj nie są potrzebne już długie buty jeździeckie ani czapsy.

 

O czym warto pamiętać kupując bryczesy :

 

  • Należy zawsze kupować bryczesy pasujące do naszej sylwetki oraz odpowiednio dobrane do rozmiaru naszej talii. Nigdy nie należy kupować bryczesów ciasnych, wąskich bądź zbyt obcisłych.
  • Jeżeli kupujemy bryczesy w których zamierzamy często jeździć warto zainwestować w lepszy model, wykonany z bawełny umożliwiającej swobodne oddychanie skóry.
  • Dobrze jest gdy bryczesy posiadają kieszenie bądź kieszonkę z przodu.

Szukaj w serwisie

Znajdź nas na Facebooku

© 2012 Horse24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.