Czy wiesz że...

Rekord skoku przez przeszkodę

Jaki jest największy rekord skoku przez przeszkodę?

Wiadomości

07.07.2014,

FESTIWAL JEŹDZIECKI BABORÓWKO 2014

  Kategoria: Wiadomości
Festwal Baborówko

Festwial jeździecki

Tradycyjnie w połowie lipca, w położonym nieopodal Szamotuł Baborówku odbędzie się kolejna międzynarodowa impreza jeździecka pod nazwą: Festiwal Jeździecki Baborówko. W ramach tego wydarzenia w dniach od 18 do 20 lipca rozegrane zostaną międzynarodowe zawody w Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

SPORT

Co roku organizowane w Baborówku imprezy gromadzą najlepszych polskich jeźdźców -  Olimpijczyków, Mistrzów Polski i Medalistów Mistrzostw Europy, a także światowej klasy zawodników z całej Europy. Planuje się, że w Baborówku wystartuje ok 140 jeźdźców i niespełna 200 koni.  Wśród zawodników zagranicznych co roku swój udział zgłaszają m.in. reprezentacje Belgii, Niemiec, Holandii, Włoch, Szwecji, Szwajcarii, Estonii i Litwy. W ubiegłym roku podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko kibice mogli podziwiać gwiazdę światowego WKKW, reprezentanta Niemiec – Andreasa Dibowskiego. Andreas Dibowski to jeden z najlepszych zawodników tej konkurencji na świecie. W 2008 roku  wywalczył złoto (drużynowo) na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. W roku 2011 wraz z niemiecką drużyną zdobył złoty medal na Mistrzostwach Europy w Luhmuhlen. Na swoim koncie ma wiele sukcesów w prestiżowych zawodach rangi Pucharu Świata, a także kilkakrotnie stawał na podium Mistrzostw Niemiec.

W tym roku rozegrane zostaną 3 konkursy międzynarodowe CIC*, CIC** oraz CCI** oraz 2 konkursy krajowe CNC L oraz CNC P. Ponadto w ramach międzynarodowego konkursu CIC* zawodnicy rywalizować będą o tytuł Mistrza Polski Juniorów w WKKW.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW), nazywany  koroną sportów jeździeckich, jest szczególnie efektowną dyscypliną. Obejmuje ona wszystkie aspekty sztuki hippicznej: harmonię pomiędzy jeźdźcem i koniem, kontakt z naturą,  wytrzymałość oraz precyzję, zwinność i technikę skoku. WKKW składa się z trzech prób: ujeżdżenia – sprawdzian posłuszeństwa, precyzji i elegancji, próby crossu – najbardziej efektownej konkurencji polegającej na pokonywaniu stałych przeszkód w terenie oraz próby skoków przez przeszkody, która jest testem dokładności, techniki i staranności.

PROGRAM

18 LIPCA Piątek  – 9.00 – 18.00 – UJEŻDŻENIE

19 LIPCA Sobota – 9.00 – 18.00 – CROSS, pokazy i atrakcje, strefa dla dzieci

20 LIPCA Niedziela – 10.00 – 17.00 – SKOKI, ceremonie zwycięzców, pokazy i atrakcje, strefa dla dzieci

PROGRAM DODATKOWY

Oprócz rywalizacji sportowej Organizatorzy przygotowali bogaty program towarzyszący, publiczność podziwiać będzie mogła liczne pokazy i atrakcje, a dla najmłodszych w sobotę i niedzielę czekać będzie specjalna Strefa dla dzieci z zajęciami sportowymi, edukacyjnymi i artystycznymi.

Wszyscy odwiedzający Festiwal będą mogli spróbować jazdy konnej, a także skorzystać z szerokiej oferty stoisk gastronomicznych oraz wystawienniczych z produktami regionalnymi i rękodzielnictwem.

Organizatorzy mają nadzieję, że połączenie rywalizacji sportowej oraz bogatego programu dodatkowegosprawi, iż impreza przybierze charakter rodzinnego pikniku z końmi i będzie doskonałą okazją do aktywnego spędzenie letniego weekendu w Baborówku.

Wstęp dla publiczności we wszystkie dni Festiwalu jest bezpłatny

ORGANIZATOR

Organizatorem Festiwalu Jeździeckiego Baborówko jest  – Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko oraz rodzina Święcickich, która w Baborówku oprócz dużego gospodarstwa rolnego,  prowadzi Ośrodek Jeździecki Pałac Baborówko. W kameralnym Pałacu mieszczą się komfortowe apartamenty, a w zabudowaniach folwarcznych znajdują się noclegi agroturystyczne. Ponadto Pałac Baborówko oferuje naukę jazdy konnej, woltyżerkę, pensjonat dla koni oraz organizację różnego rodzaju imprez okolicznościowych i integracyjnych.  

Szukaj w serwisie

Znajdź nas na Facebooku

© 2012 Horse24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.